Sprawa zabicia gołębi ze szczególnym okrucieństwem

Sprawa została nam zgłoszona przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Grzebienisko w listopadzie 2018r.  z prośbą o objęcie jej opieką prawną przez Fundusz. Dotyczy bardzo przykrego zdarzenia, polegającego na tym, że sprawca strzelał do kilkunastu gołębi celem ich uśmiercenia. W efekcie tego kilkanaście ptaków poniosło śmierć, przy czym prawdopodobnie nie wszystkie zwierzęta umarły od razu, lecz jeszcze cierpiały w bólu i strachu. Sprawca następnie zakopał zwierzęta na swoim podwórku.

W tej sprawie zdecydowaliśmy się wesprzeć TOZ Grzebienisko i objąć sprawę opieką prawną. Występujemy w sprawie jako strona pokrzywdzona, reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika. Złożyliśmy pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa, postępowanie zostało wszczęte.

Jeśli w toku postępowania dowodowego okaże się, że ptaki cierpiały długo zanim ostatecznie odeszły, będziemy żądać postawienia sprawcy zarzutów zabicia tych zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.