Sprawa Lackiego wzbudza w nas wszystkich ogromne uczucia. Skrajnie zagłodzony pies rasy Boxer, konający w gnojowniku. Dodatkowo całkowicie zdominowany przez dwa duże psy mieszkające na tej samej posesji.

Interwencyjne odebranie psa przeprowadziło Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami oddział Grzebienisko i obecnie Lacky znajduje się pod ich troskliwą opieką. Niestety wójt w decyzji o czasowym odbiorze zwierzęcia orzekł, że Lacky ma trafić do schroniska, tym samym odmówił mu prawa do zostania w  warunkach domowych u inspektorów TOZ. Nie godzimy się na takie traktowanie zwierząt, dlatego zrobimy wszystko, by Lacky mógł dochodzić do siebie w poczuciu bezpieczeństwa i przyjaźni u tymczasowych opiekunów, nie zaś w schroniskowej klatce. Piesek jest bardzo schorowany i wycieńczony, zasługuje na warunki domowe. Zaskarżyliśmy tę decyzję w odwołaniu i czekamy na jego rozpoznanie. Jesteśmy zdania, że każda sytuacja wymaga uwzględnienia indywidualnej kondycji zwierzęcia i nie może być automatyczna.

Złożyliśmy też zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania nad zwierzętami oraz oświadczenie o wykonywaniu praw pokrzywdzonego w postępowaniu karnym. Będziemy aktywnie w nim uczestniczyć i dążyć do ukarania sprawcy cierpienia tego zwierzęcia.

Nowe informacje w sprawie Lackiego na naszym blogu.